👍 Kurs zarządzania projektami – czy warto go wybrać?
Realizacja kolejnych punktów na ścieżce zawodowej może przybrać różne formy. Niektórzy wybiorą studia kierunkowe, dla innych najlepszym rozwiązaniem będzie szkolenie lub kurs. W jakich okolicznościach warto zdecydować się na to drugie? Dlaczego kurs zarządzania projektami to dobry pomysł na rozwój dla osób na każdym stanowisku?
Projekty na każdą skalę
Niezależnie od pozycji zawodowej i wielkości miejsca pracy w każdym środowisku realizuje się projekty. Niektóre z nich są zakrojone na potężną skalę, inne wymagają specjalistycznych umiejętności, ale wszystkie mają wspólny mianownik ? rozsądne zarządzanie. To cecha, której wykształcenie jest dość czasochłonne, ale wiedzę w tym zakresie można zdobyć w krótkim czasie poprzez kurs.
Solidna dawka wiedzy w przystępnej formie znajduje się w ofercie Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie. Uczelnia organizuje zarządzanie projektem szkolenia które umożliwiają nabycie kompetencji menadżera projektów.
Dla kogo kurs zarządzania projektami?
Oferta krakowskiej uczelni dedykowana jest osobom na każdym stanowisku, których zakres obowiązków obejmuje realizację projektów na każdą skalę. W szkoleniu mogą brać udział pracownicy zarówno z małych, jak i średnich i dużych firm chcących poszerzyć swoje kompetencje menadżerskie i wyszlifować umiejętność precyzyjnej organizacji w grupie.
Najważniejsze informacje
Kurs trwa łącznie 80 godzin, a jego program powstał na bazie wytycznych IMPA, które zawarto w International Competence Baseline v. 4.0. Uczestnicy kursu będą realizować program obejmujący zagadnienia z trzech obszarów kompetencji: ludzie, perspektywa oraz praktyka.
Ilość miejsc w kursie jest ograniczona z uwagi na indywidualny charakter zajęć. W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 16 osób, a szkolenie kończy się egzaminem (nie jest to opcja obowiązkowa, lecz dla zainteresowanych dodatkowo płatna).
Program warsztatów
Plan zajęć podzielony jest na 3 moduły, a każdy z nich szczegółowo nawiązuje do założeń kursu. Uczestnicy otrzymują wiedzę w skoncentrowanej formie wykładanej przez inżyniera, absolwenta Kijowskiego Instytutu Inżynierów Lotnictwa Cywilnego.
- Moduł 1 – wprowadzenie do zarządzania projektami
- Uczestnicy poznają podstawowe definicje, metodyki i standardy zarządzania projektami, a także cykl życia projektu. Zostaną wdrożone elementy zarządzania strategicznego oraz uzasadniania biznesowego.
- Moduł 2 – Ludzie
Moduł ukierunkowany na pracę w grupie i motywowanie członków zespołu. W tej części kursu uczestnicy dowiedzą się jak efektywnie organizować spotkania projektowe, jak przyjąć rolę przywódcy i skutecznie zarządzać konfliktem. Na tym etapie poznają także techniki kreatywne i analityczne oraz metody negocjacji w projektach.
- Moduł 3 – Praktyka
Na tę część kursu poświęcono aż 4 dni. Uczestnicy sprawdzą swoje umiejętności w praktyce, zarządzając m.in. harmonogramem projektu, kosztami, jakością i komunikacją. Wszystko pod czujnym okiem prowadzącego, który jest kierownikiem merytorycznym i wykładowcą studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie Projektami w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie.
Kategoria: Inne
Tagi: Wpisy Sponsorowane